Recenze opalovacího krému a vitalizačního krému od Essenté

Dnes to nebude typické maminkovské téma. Dnes to bude o nás ženách. To, že se ze mě stala máma neznamená, že jsem o sebe přestala pečovat. Jsem typická ženská, takže hadříky a kosmetika mě prostě baví, ráda nakupuji a ráda zkouším nové věci. Často vám tady ukazuji místní výrobky, věci tuzemských tvůrců a značek. Ráda podporuji lokální produkty. A nejinak je tomu v kosmetice.Když si tak projedu svou koupelnu, řekla bych, že v ní jsou jen věci z ČR nebo Francie a převážně produkty z lékárny, přírodní kosmetiky nebo značky používané v kosmetických salonech. Ano, věci z drogerie taky používám, ale v mnohem menší míře. Myslím, že za ty roky už mohou říct do čeho se vyplatí investovat a jaké produkty vám i za malé peníze udělají hodně parády. Na čem nešetřím jsou denní a noční krémy, oční krémy, tonika, opalovací krémy a pak taky nějaké věci z dekorativky (o té zase ale až příště).

Dnešní recenze tak bude na denní a noční krém a opalovací krém. Vybrala jsem si značku Essenté. Českou značku, která se výhradně vyrábí jen u nás. Na www.essente.cz si můžete dokonce najít podle místa na mě, v jakých kosmetických salónech ve vašem městě s kosmetikou pracují. 

Jako mladá jsem byla blbá a moc se nemazala. Chtěla jsem se vždycky hooodně opálit a tak jsem se buď nemazala vůbec nebo jen třeba SPF 8. Mám štěstí, že se opaluji dobře, nečervenám a jdu hned do hněda. Jak já kráva na to tehdy hřešila. Dokonce jsem měla i éru solárka. Bože. Naštěstí jsem pak dostala rozum a začala se více zajímat o to, co svému tělu poskytuji vnitřně i z vnějšku. Asi od mých pětadvaceti se mažu výhradně 30 a 50 SPF. Což mě přivádí k otázce: Věděli jste, že mezi 30 a 50 SPF není skoro žádný rozdíl? Krém s SPF 50 je schopen odfiltrovat až 98 % nebezpečného UV záření. Třicítka to samé dokáže v 97%. Rozdíl je tak prakticky v jednom procentu. Stačit by vám tak dostatečně měla třicítka. Já tohle zjistila až právě a teď mi řekněte, proč tedy ty padesátky se prodávají o tolik dráž?A jaké mám dojmy z používání třicítky od Essenté? Za sebe mohu říci, že krém je skvělý v tom, že jej stačí opravdu maličko a dokonale vás pokryje. Má velmi praktické dávkování s pumpičkou. Na obličej mi vystačilo jedno zmáčknutí dávkovače, což je asi jedna čajová lžička a na celé tělo pak cca 6 pumpnutí a byla jsem natřena. Na rozdíl od jiných krémů jsem nebyla po natření mastná, krém se velmi rychle vsákl (řekla bych až bleskově a považuji tuto vlastnost za jednu z jeho nej výhod) a nezanechal po sobě bílý filtr na těle. Roztíral se dobře a necítila jsem žádnou vtíravou vůni, což opravdu velmi oceňuji. Ani jednou jsem se nespálila, nepřipekla nebo nechytla. Jako velké plus bych viděla, že krém nelepí, hydratuje a kůže po něm nepne, ale je taková hezky vláčná. Čemuž určitě napomáhají aktivní látky jako je D-panthenol, Hydractin, kyselinu hyaluronovou a vitamín E, které jsou v krému obsažené a přispívají k rychlejší regeneraci kožních buněk a ke zlepšení elasticity pleti. Za mě jsem s opalovacím krémem maximálně spokojená a určitě bych ho všem doporučila. Pokud byste jej chtěli vyzkoušet, koupíte ho na www.essente.cz v balení 50 ml za 378 Kč a 200 ml za 575 Kč.

K opalovacímu krému jsem zkoušela i vitalizační krém určený pro první vrásky. Holt, když je vám přes 30, musíte zahájit tvrdý protiútok na ty potvory vrásky. Výhodou tohoto krému je, že je možné ho používat i na velmi citlivou pokožku. Tu já sice nemám, ale vždy si raději vybírám krémy s tímto označením. Moje pleť je kombinovaná s mastnější T-zónou a zároveň velmi suchými tvářemi. Musím jí opravdu velmi hydratovat, jinak se objeví šupinky a dokonce i pupínky. Vitalizační krém od Essenté je určený pro pleť, která bojuje s prvními známkami stárnutí (pro mě by tedy měl být teoreticky ideální). Začnu tedy tím, co mi na krému vyhovovalo. Dávkování krému je opět zjednodušeno pumpičkou. Krém je opravdu lehoučký a pleť je po něm hezky vyživená a vypnutá. Zároveň mě nikde nic nepnulo, neštípalo ani jsem nepozorovala žádné začervenání pokožky. Parfemace je nevýrazná, což mi nijak nevadilo, ba naopak. A teď ty mínusy...Co mě osobně úplně nesedělo byla samotné roztírání krému. Podle návodu byste měli krém lehce vmasírovat do pleti. Přiznám se, že to se mi úplně nedařilo. Krém se do mé pokožky vpíjel delší dobu. Musela jsem jej dvakrát rozmazávat (poprvé ihned po aplikaci, pak nechat chvilku vsáknout a znovu rozetřít) aby se zcela vpil bílý povlak. Tento typ krému je možné používat jako denní i noční a je vhodný i pro velmi citlivou pleť. Krém jsem tak zkoušela používat ráno i večer. Jak jsem už ale psala, moje pleť je na určitých místech hodně suchá a tak byl tento krém fajn jako lehký hydratační krém přes den pod makeup, BB krém nebo právě pod opalovací krém. V pozdním odpoledni jsem už ale cítila, že by moje pokožka potřebovala další dávku hydratace a měla bych se znovu namazat. Jako noční krém byl na mě tento moc lehoučký. Jsem zvyklá používat na noc těžké, silně hydratující krémy, které jako by pokožku pořádně napijí a nacucnou. 


Po měsíci nemůžu objektivně říci, jestli krém nějak zapůsobil na mé vrásky. Já jsem moc žádný efekt nezpozorovala (myslím, že tohle se dá objektivně zhodnotit až tak po třech měsících), ale jak jsem psala výše, pocitově mi tvář přišla vypnutější. Myslím si, že tento krém bude vyhovovat těm z vás, které máte normální, problematickou nebo citlivou pleť. Koupíte ho na www.essente.cz za 525 Kč.

Mám v plánu ještě vyzkoušet od Essenté právě jejich hydratační krém, který by měl teoreticky více naplnit má očekávání ohledně silné hydratace mé suché pleti. Sama jsem moc zvědavá, jestli se tentokrát s výběrem krému více trefím....