Velká recenze dětské kosmetiky - část 2) mazání

A máme tady pokračování moji velké recenze dětské kosmetiky. V 2. části vám ukážu, jaké tělové mléka a krémy na obličej na Anetku používám. Jak už jsem psala Anet má suchou pokožku, takže jsem záměrně vybírala produkty určené na suchou nebo atopickou kůži. A protože v tomto ohledu jsem nechtěla příliš experimentovat, na rozdíl od předešlého 1. dílu (kdo nečetl, klik sem), kde jsem recenzovala 9 různých značek dětské kosmetiky, v tomto přehledu najdete "jen" 4 značky, zato ale rovnou několik jejich produktů a řad. Tentokrát si můžete přečíst moje názory na krémy od Bioderma, Klorane, Hipp a Excipial.

Začneme tedy klasickými tělovým mléky:


Bioderma - ABCDerm Hydratant Tělové mléko Jak už jsem psala 1. dílu, tak tím, že značku Bioderma používám už léta na sebe, nakoupila jsem jejich produkty dětské řady ABCDerm ještě v těhotenství. Toto mléko bych označila jako takové klasické mléko pro miminka. Vstřebává se o něco déle než čistící mléko níže, ale z mého pohledu je zase více hydratační než to čistící. Pro Anetinu pokožku je tohle mléko vhodné na jarní a letní měsíce. Jediné mínus spatřuji ve filmu, který by za mě osobně mohl být příjemnější. U mě má hodnocení za 2.

Bioderma - Bioderma ABC Derm Lait de Toilette - Toto čístící!!! mléko jsem používala hlavně, když byla Anet menší a každý den jsme jí nekoupali. Hlavním přínosem tohoto mléka by mělo být, že právě zbaví miminko nečistot a zároveň vytvoří na jeho pokožce ochrannou bariéru. Pokud jsme tedy Anet nekoupali, namazala jsem jí večer jen tímto mlékem a tradá je hotovo. Nic více už jsem pak na ní nedávala. Mléko se výborně roztírá, je velmi lehké a na kůži ho ani necítíte (sama na sobě vždy zkouším, co na Anet dávám). Pokožka je po něm pružná a hydratovaná a mám pocit, že opravdu dýchá. Teď, když už je Anet větší a koupe se denně (hlavně proto, že jí to nesmírně baví), jej tolik nepoužívám. Ale třeba na dovču je na denní používání i s větším dítětem úplně super. Za mě 1.
Bioderma - Atoderm Creme Nourrissante - Hlavně v období zimy jsem cítila, že řada ABCDerm je pro Anetčinu suchou pokožku nedostačující. Na doporučení jsem tedy zvolila mléko z řady pro Atopickou pokožku, které je opravdu výživné a zklidňující. S tím také souvisí to, že je prostě "těžší", hůře se roztírá a déle vsakuje. Vidím, že v období, kdy má Anet pokožku opravdu hodně suchou, tak jí pomáhá. Na druhou stranu mi přijde zbytečné jí tímto mazat, když je vše v pořádku nebo v létě. Všimla jsem si totiž, že je po něm jinak Anet taková masnější. My proto používáme hlavně v zimě nebo právě při výskytu šupinek, apod. Naše hodnocení je 2.Klorane - Bébé hydratační krém - Používám ho asi ze všech nejčastěji. Voní  mi totiž ze všech nejlépe a nejlíp se mi s ním pracuje celoročně, a to včetně mazání obličeje přes den. Je taktéž určený předcházení riziku vzniku alergií stejně jako Bioderma. Výborně se roztírá, rychle vsakuje, nezanechává nepříjemný film na pokožce a je vidět, že intenzivně hydratuje. Jak je vidět z instagramu, tak jej vozíme s sebou i na cesty. Pokud Anet nemá období, kdy by vyloženě potřebovala extrémně hydratovat a zbavovat šupinek, tak jej používám denně a myslím, že je i na její suchou pokožku dostačující. Za mě proto za 1.Excipial - U Lipolotio - Tato emulze je pro mě zázrak hlavně na seboreu. Anet jí hodně trpěla a toto jediné dlouhodobě pomohlo a zbavilo jí šupinek ve vlasech. Vždy jsem jí hlavu namazala cce centimetr tlustou vrstvou, dala na hodinu čepici a pak kartáčem šupiny vyčesala. Měli jsme i šampón na seboreu, ale tohle za nás fungovala nejlíp. Emulze je sama o sobě dosti mastná, takže, pokud není potřeba Anet nějak výrazně promastit, tak jej běžně nepoužívám. Zato s ním ale jedenkrát týdně Anet pořádně namažu všechny záhyby jako v podpaží, pod kolínkama nebo za ušima, abych je ještě více promastila.Krémy na obličej:

Hipp - Babysanft Wind und Wetter Creme  - Tento krém jsem chtěla vyzkoušet, když v naší porodnici používali značku Hipp. Jenže nevím, jestli jsem chytla špatný vzorek nebo to dělají všechny tyto krémy, ale tento krém je hrozně, ale hrozně mastný. Dokonce, když jej vymačkávám, tak spolu s krémem jde i trochu olejovité vody. Při mazání mám pocit jako bych Anet promazávala olejem. A taky, že se tak i leskne. Dokonce i hodinu po namazání. Venku sice krém plní svou funkci a Anet není ani v zimě zarudlá, ale mě zkrátka nevyhovuje. Vadí mi, že mám po něm i já celé mastné ruce. Dávám proto 3-.

Bioderma - ABCDerm Cold Cream - Tento krém používám od podzimu do jara, předtím než jdeme s Anet ven. Jako klasický Cold Cream je vhodný jako ochrana proti zimě a větru. Pracuje se mi s nim lépe než s HIppem, protože není tolik mastný, lépe se vstřebává a Anet se po něm neleskne. Za mě má 1.

Bioderma - Atoderm Préventive - Nejedná se o krém primárně určený na obličej, ale já jej tak používám, proto jsem vám ho zařadila sem. Je to výživný restrukturalizační krém na suchou dětskou pokožku a pokožku s predispozicí k atopické dermatitidě. Anetčin obličej s ním mažu po každém koupání a nemohu si jej vynachválit. Řekla bych, že na stupnici v těžkosti a roztiratelnosti krému je někde uprostřed a proto mi tolik vyhovuje používat jej na dětskou tvář na noc. Trochu déle se vsakuje, ale pokožka po něm není mastná a zanechává jen velmi jemný ochranný film. Mimochodem věděli jste, že 60% dětí se rodí s narušenou kožní bariérou, což vede k projevům velmi suché pokožky? Před dosažením věku jednoho roku se pak u 20% dětí rozvíjí atopická pokožka s opakujícími se těžkými cykly suchosti a zánětu. Proto se v současné době doporučuje včasné promazávání pokožky kojenců vhodným přípravkem tak, aby byla zachována jejich kožní bariéra zdravá, a to byl přesně ten důvod, proč jsem Anet tento krém koupila. A v jeho hodnocení dávám 1.


A příště bychom si mohli dát třeba srovnání dětských vlhčených ubrousků a krémů na zadek a proti opruzeninám, co říkáte? :)

A pokud se vám článek líbil a rádi sledujete náš blog, budeme moc rády, pokud nám dáte svůj hlas v anketě MAMAblog roku. Odkaz na hlasování zde. Najdete nás v kategorii Lifestyle :)