Velká recenze dětské kosmetiky 9 značek - část 1) "Koupací" kosmetika

Stejně jako preferujeme různé značky kosmetiky u sebe, hledáme své oblíbence i pro naše děti. Už v těhotenství jsem přemýšlela nad tím, čím budu Anetku mazat, co používat a co ne. Osobně mám nejblíže k lékárenské a přírodní kosmetice. A protože sama už léta používám značku Bioderma, rozhodla jsem se v těhotenství nakoupit pro malou výrobky z jejich řady ABCderm. Jenže znáte to, my ženy pořád prahneme, jestli neobjevíme něco lepšího a tak stále zkoušíme nové a nové...A proto jsme nakonec nezůstali u jedné značky, ale vyzkoušeli jich několik. Samozřejmě i díky tomu, že jsme spoustu věcí dostali jako dárek, když se Anet narodila :) A o svoje postřehy se s vámi chci nyní podělit, protože třeba zrovna čekáte miminko nebo byste jednoduše měly chuť právě vyzkoušet něco nového...
Když byla Anet ještě opravdu velmi malé miminko, snažila jsem se jí zbytečně moc nemazat xkrémy a celkově její kůži nezahltit kosmetikou. Vlastně jsem používala jen olejíček do vody a krém na zadeček. Toť na začátku vše. Z olejíčků jsem vyzkoušela tři značky. Hipp, Weleda a Bioderma.

Za mě nejhůř dopadl Hipp, byl až moc lepkavý, nevyhovoval mi film, který zanechával ani vůně. Ten jsme proto ani celý nevypotřebovali.
Pak přišel na řadu Měsíčkový kojenecký olej od Weledy a ten byl opravdu fajn. Nijak výrazně nevoněl (což mi nevadilo), dobře se s ním pracovalo, nezanechával mastný film a byl celkově příjemný.
Anet má ale suchou pokožku a tak jsem chtěla vyzkoušet i něco přímo na ni a koupila tak olej od Biodermy z řady A pro atopickou pokožku. A s tímto olejem jsme velmi spokojeni. Teď už to dělám tak, že jej nastříkám do vody, ve které Anet okoupu a je vidět, že pokožky hezky, ale zase ne zbytečně moc, promastí a zvláční a přitom nezanechá mastný filtr. Navíc jsem ho koupila litrové balení a mám pocit, že vůbec neubývá a vydrží nám snad až do doby než půjde Anet do školy.

A když už jsme u toho koupání, tak si pojďme rozebrat i mycí gely. Ty jsem začala používat až mnohem později a vybírala jsem takové, aby se rovnou daly použít i jako šampón. Některé mycí gely pro miminko jsme i dostaly dárkem od známých a tak opět mohu porovnat a napsat vám mé zkušenosti.


Hipp - Babysanft Dětský sprchový gel - měli ho v naší porodnici a tak jsem ještě během našeho pobytu v nemocnici manžela poslala jej koupit do drogerie. Kdybychom byli ve škole, tak by u mě měl takovou 2. Nebyl špatný, vůně taková drogérková miminkovská klasika a využila jsem jej pak hlavně na mytí zadečku, kdy mi přišel i tím, jak byl jemný na tyto účely asi nejlepší.
Nivea - Baby pure & sensitive mycí gel - Konzistence mi nebyla úplně příjemná, což mělo velký vliv
na to, že jsem jej na Anet nakonec příliš nepoužívala. Vůně taky za mě nic moc. A protože se mi s gelem nepracovala při jeho roztírání moc dobře, dávám za dobře, čili 3.Ziaja - Baby Hypoalergenní krémové mýdlo pro děti - Poměr cena/výkon vychází tato kosmetika
dobře. Osobně mi přišla Ziaja lepší než Nivea a Hipp. Ovšem i tady jde poznat, že se jedná o drogérkovou kosmetiku. A pro miminko a malé děti bych volila lepší značky. Ovšem pro starší děti mi přijde akorát :) Za mě hezká 2.

Beaming Baby - Organický dětský šampón a tělové mýdlo - Mělo by se jednat o organickou a
ekologickou značku a produkt vhodný i pro děti s ekzémem (což Anet naštěstí nemá). Já tuhle značku neznala a když jsme gel od kamarádů dostali, byla jsem ráda, že aspoň vyzkoušíme něco nového. Gel neměl by moc vonět, ale mě přišlo, že z něj "něco" cítím a nebylo to úplně ono. Konzistence mi přišla taková lepkavá a moc nám nevyhovoval celkově. Přišlo mi to jako bych ani pořádně žádný gel na Anet nepoužila a jak jsem vkládala do této značky naděje, byla jsem zklamaná. Dávám proto 3-.Sebamed - Dětská mycí emulze extra jemná - Tohle byl takový průměrný gel. Nepracovalo se s ním
nijak špatně, ani nijak nevysoušel. Vůně byla taková nijaká. Což je asi můj problém s tímto gelem. Nebyl ani špatný, ale ani nenadchnul. Takže za 3.


Weleda - Měsíčková koupel s bylinami - Koupila jsem jej po dobrých zkušeností s měsíčkovým
kojeneckým olejem od této značky.  Není to klasický gel na mytí pokožky miminka, ale spíše taková čistící emulze do koupele, kterou nalijete do vody a pořádně promícháte. Nejedná se o pěnu, takže nikterak nepění. Voní po koření a mateřidoušce a vůně mi vyhovuje. Ovšem, jak jsem psala není to klasický gel, takže jej používám hlavně do vany, když se s Anet koupeme společně. Jinak ale hezká 2.

Nobilis - Sprchový gel Vendelín - Tuto českou značku mám ráda, takže jsem proto chtěla na Anet
vyzkoušet i něco z tohoto přírodního segmentu. Musím vypíchnout vůni gelu, voní hezky po pomerančích a to se mi moc líbilo. Další plus bylo, že na tělo jej stačilo použít velmi maličko a přesto pokožku hezky zvláčnil. Ovšem není vhodný jako šampón, takže proto má u mě 1-.Bioderma - ABCDerm gel Moussant - Další produkt z naší ABCDerm řady. Používám gel jednak k
mytí těla, ale i jako šampón. Vůně je jemná a voní mi. Konzistence je za mě také úplně v pořádku, akorát mi trochu vadí nízká pěnivost (musím použít větší množství než u jiných gelů), a když jej používám jako šampón, hůře se smývá. Dávám proto 1-.

Klorane - BEBE Jemný pěnivý gel-tělo a vlasy - Mě a dokonce i manželovi přijde mycí gel od
Klorane jednoznačně nejvíce vystihující vůni malého miminka. Lépe to asi neumím popsat. Vyhovuje mi i konzistence, dobře se mi s ním pracuje a Anetina pokožka je po něm hezky jemná i při malém množství. Když jej používám i jako šampón, na rozdíl od Biodermy mi pění tak akorát a jde lépe smýt. Tohle je můj favorit a proto dávám čistou 1.

V příštím díle si rozebereme krémy na obličej, tělová mléka (i ty určené pro atopiky).

PS: Opravdu jsem v těhotenství a ani dlouho po porodu nepčítala s tím, že budu mít blog, takže spoustu obalů už nemám. A aby tak fotky byly jednotné, použila jsem krom úvodní fotky, foto produktů z webu, ať je pro vás orientace mezi nimi snazší.