Recenze mých oblíbených BB a CC krémů

Musím přiznat, že od doby, co jsem na mateřské, značně jsem omezila i čas strávený před zrcadlem. Prostě nemám tolik času se denně precizně malovat. Než totiž na sebe naplácám všechny ty dekorační produkty, které by ze mě měly udělat člověka, na kterého se lze alespoň z dálky (velké dálky) dívat, stihne Anet, která je v koupelně se mnou, vyházet všechny plenky, ručníky a rozšroubovat cokoliv, co má uzávěr. Na druhé straně ale zase nechci na péči o sebe rezignovat. Přeci jen se maluji hlavně kvůli sobě a svému dobrému pocitu. Takže jsem hledala cestu, abych dala ráno dohromady svůj obličej za cca 2 minuty a bylo to zároveň koukatelné. A takové efektivní řešení jsem našla v BB a CC krémech. A musím říct, že jsem si je zamilovala tak, že klasický makeup vytahuji z šuplíku už jen málokdy. K té mé ranní zkrášlovací rutině ještě patří řasenka, stíny na obočí a korektor. Je to opravdu takové lehké a rychlé líčení matky na mateřské:)
No a jak jsem právě postupem času propadala kouzlu BB a CC krému, tak jsem jich stihla už pár vyzkoušet a prostřídat. A tak mě napadlo, že vás budou mé dojmy z nich inspirovat k vyzkoušení některého z nich. Žádný z těchto produktů totiž není vysloveně propadák, takže teď už si jen zbývá vybrat ten, který by se nejvíc hodil zrovna pro váš typ pleti a potřeby:)
V mém výběru jsou 3 BB a 2 CC krémy. Abychom si v tom hned na začátku udělali pořádek, tak vám zkusím stručně vysvětlit rozdíl mezi BB a CC krémy.


BB krémy (beauty/blemish balm) by z podstaty měly mít lehčí texturu než make-up, ale současně by měly být schopny zamaskovat drobné nedokonalosti pleti, jako jsou nejednotný tón. Obsahují složky, které pleť hydratují, UV filtr, lehké rozjasňující elementy a také kyselinu hyaluronovou a antioxidanty, které pleť regenerují. BB jsou v Evropě spíše krémy tónovací a poskytují lehčí krytí. Hodí se tak pro ženy, které potřebují pleti dodat trochu šťávy a neřeší tolik nedokonalosti.

CC krémy (color control/correcting cream) také výše zmíněné složky obsahují, zaměřují se však hlavně na korekci a na řešení barevných nesrovnalostí. Obsahují navíc vitamin C a E, více barevných pigmentů a lépe kryjí. Zároveň mají lehčí konzistenci, působí nadýchaně, neusazují se ve vráskách, rychle se vstřebávají, a na pleti je tak téměř nepocítíte.

A teď už si pojďme rozebrat jednotlivé produkty. Známkování jako ve škole.

Bioderma Sensibio AR BB krém pro citlivou pleť
krytí: Vyšší. S krytím jsem velmi spokojená. I ve dnech, kdy moje pleť není úplně fit a já mám nějaký ten pupínek nebo silnější kruhy pod očima, všechno perfektně zamaskuje. S vrstvením je to ovšem horší, tam raději používám místo další vrstvy silný korektor v období, kdy pleť není úplně fit.

výdrž: Vyšší. V plné kondici dá takových 10-12 hodin. Ovšem i po delší době je na pleti stále viditelný v hezké formě bez map.

barva:Mi celkem vyhovuje. V tubičce vypadá, že půjde do oranžova, ale na mé pleti to tak není a má hezký žlutý podtón.

aplikace: Při aplikaci mi trochu vadí, že krém se vsakuje delší dobu, což vyžaduje důkladnější rozetírání a tím pádem i delší dobu strávenou v koupelně, což se mi teď příliš nehodí.

hydratace: Opravdu dostatečná hydratace. Sice jej na pleti vůbec necítím, ale i tak mi připadá pleť hydratovaná a příjemně napumpnutá.

celková známka a hodnocení: Na Biodermě nejvíce oceňuji výdrž, krytí a zároveň vysokou úroveň hydratace, což jde často u jiných produktů proti sobě. Zlepšila bych ovšem odstín a aplikaci. Dávám proto 1-.

Loreál Nude Magique BB krém

krytí: Je středně slabší. Mírné nedostatky a lehké kruhy pod očima zakryje, ovšem větší problémy ne.

výdrž: Je ze všech těchto krému nejslabší. Na mě vydrží nějakých 6-8 hodin a pak se začne ztrácet. Ovšem ztrácí se rovnoměrně z obličeje, takže nikde nemám žádné fleky.

barva: Když jej otevřete je tento krém bílý, ale nenechte se zmást, reaguje a pigmentuje až po dotyku s pokožkou. Mě bohužel tento odstín sedl nejméně ze všech. Je na mě příliš oranžový. Barevně bych ho připodobnila k tomu od Uriage.

aplikace: Tím, že je krém bílý a barví se až při postupné aplikaci, je jeho rozetírání poněkud složitější. Musím s ním pracovat pomaleji než u ostatních a mnohem pečlivěji a důkladněji rozetírat.

hydratace:Krém mě nijak nevysušuje, nedělá šupinky a na pleti jej necítím, takže právě z tohoto důvodu jej občas používám, jelikož hydrataci nemám co vytknout.

celková známka a hodnocení: Toto BBíčko je bohužel ze všech těchto zmiňovaných krémů tím nejslabším článkem. Vyzdvihla bych jeho slušné krytí i to, že nevysušuje. Ovšem aplikace a hlavně výdrž a barva nejsou úplně ono. U mě má hezkou 3.

Essenté Gold tónovací BB krém

krytí:Vyšší. Krytí mi úplně vyhovuje. Dostatečně skryje i žilky, pigmentové skvrny, pupínky nebo kruhy pod očima a přitom nepůsobí jako maska. Důkazem je, že mi dokonce pod nim i lehce prosvítají pihy na nose, když mám jen lehkou vrstvu. Tento krém se dá ovšem dobře vrstvit a tak jej nosím i místo make-upu i v době, kdy je moje pleť zblázněná.

výdrž: Řekla bych, že výdrž je takový lepší střed. Cca po 10 hodinách se začíná lehce na pleti ztrácet, avšak nejsou znát žádné mapy.

barva: Ta mi sedí úplně nejvíce. Přiznám se, že jsem měla ze začátku strach, že budu příliš tmavě hnědý, ale po rozetření a vsáknutí mi krásně splyne s pletí.

aplikace: Rozetírá se velmi dobře, hned vsakuje a nemusím být při jeho aplikaci příliš precizní a důkladná, protože se dá jednoduše, rovnoměrně a hlavně bleskurychle aplikovat s kýženým výsledkem.

hydratace: Nemá sice nejsilnější hydrataci, ale zároveň nijak nevysušuje nebo nepne, ani necítím potřebu obličej večer po odlíčení nějak výrazněji krémovat. Úroveň hydratace mi přijde jako takový lepší průměr.

celková známka a hodnocení a hodnocení: Ze všech BB a CC krému je aktuálně můj nejoblíbenější. Používám jej nejčastěji a to hlavně kvůli silnějšímu krytí, ideální odstínu a velmi snadné aplikaci. Já dávám 1.

Clinique Superdefense CC krém

krytí: Střední. Přiznám se, že jsem od CC krému čekala vyšší krytí.

výdrž: Řekla bych, že má nejlepší výdrž ze všech. Ještě v noci jej odličuji a přitom nenechává žádný mapy na pleti a nemizí z obličeje.

barva:Je to tmavší hnědá, která by sice měla splynout s tónem pleti, ale pokud jste bledule jako já, bude tento CC krém pro vás nejlepší v létě, kdy jste alespoň trochu opálené.

aplikace: S krémem se mi pracuje dobře, vsakuje se sice postupně, ale po celou dobu aplikace se dá lehce rozetírat a na žádných místech jakoby nezatvrdne.

hydratace: Skvělá. Krém mi přijde trochu mastnější (s čímž souvisí to postupné vsakování), ale to mé suché pleti vyhovuje. Déle mi tak na obličeji drží a pleť mi přijde krásně hydratovaná.

celková známka a hodnocení:Díky jeho hnědé barvě, silné hydrataci a mastnějšímu základu, jej používám hlavně v létě. Jak jsem zmiňovala, byla bych radši za silnější krytí, ale když si vypomůžu korektorem, postačí mi toto kombo a nemusím v létě nosit vůbec make-up. Ohodnotila bych za 2.

Uriage Roséliane CC krém
krytí: Střední. Když má moje pleť dobré dny, stačí mi bohatě tento cc krém místo make-upu.

výdrž: Střední. Je to možná mou suchou pletí, ale po 6 hodinách se začne vytrácet a občas se mi v oblasti tváří, kde mám suší místa vytvoří mapy nebo šupinky. Obojí ale jen lehce znatelné.

barva: Tady nás tlačí bota. Odstín jde do oranžova, takže je dobré ho nanášet jen v malém množství, čili se nedá příliš vrstvit. Možná je to tím, že jako CC krém je více pigmentovaný a měl by právě sloužit víceméně jako lehký make-up.

aplikace: Nanáší se snadno, jednoduše se s ním pracuje a velmi rychle se vsakuje. Nemusím při aplikaci čekat na zapracování do pleti, neboť se vstřebá ihned.

hydratace: Hydratuje asi nejméně ze všech zmiňovaných. Za mě by hydratace mohla být mnohem vyšší, jelikož večer po odlíčení cítím, že plet potřebuje opravdu hooodně nakrémovat.

celková známka a hodnocení:Myslím, že pro mastnější a normální pleť bude toto CCíčko ideální. Za mě 2-.