Tipy na dárky pro nejmenší

Tipy na dárky na vás teď vyskakují všude. Ale vezmu-li to podle sebe, tak těch tipů nikdy není dost. A protože jste mi hodně psaly, že vás tipy zajímají, rozhodla jsem se vám ukázat to, co letos objeví pod stromečkem naše Anet. Tentokráte to nebudu dlouho okecávat a nebude tady tolik písmenek, ale naopak fotek (ano, možná a poprvé a naposled u mě na blogu)


A protože vám chci tady ukázat dárky, které si Anet teprve rozbalí, musela bych vám je nafotit v krabicích nebo s visačkami apod., takže jsem se rozhodla pro tentokráte použít produktová fota výrobců  a samotné hračky "naživo" vám ukáži po Štědrém dni ve videích na instastories. Zároveň vám budu věci rovnou i prolinkovávat, abyste je nemuseli složitě hledat, pokud se vám zalíbí a mohli je rychle ještě objednat:)

Jen bych chtěla ještě dodat, že původní plán byl, že Anet moc věcí k Vánocům kupovat nebudeme. Jednak toho za rok dostane až až, navíc z toho stejně nemá rozum a u třetího balíčku jí to rozbalování přestane bavit, ale hlavně si myslím, že Vánoce jsou o něčem jiném než o dárcích a honem za nimi. A tak samo jsme i instruovali prarodiče, aby Anet zbytečně nekupovali moc dárků. Jenže... jak sami ze seznamu vidíte, trochu se nám (ano, přiznávám, že hlavně mě) to vymklo z ruky a předsevzetí vzaly za své. Teď jen doufám, že aspoň babičky ten plán dodrží...:)

1) dřevěná interaktivní krychle

Miluji dřevěné hračky. To vy víte. A když jsou navíc takhle multifunkční a vzdělávací tak je téměř jisté, že mě na ně prodejce utáhne. Ta, kterou jsme vybrali my, je značky B-toys a je v designu podmořského světa. Líbí se mi, že každá strana kostky nabízí úplně jiný druh poznávání.

2) skákací hroch
Anet je takový náš králiček Duracell a už teď je znát, že bude po manželovi hodně sportovně založená. Strašně ráda skáče po nábytku, leze po knihovně, šplhá po všem možné, v rukou se přetáčí sama do salta vzad, kope do míče apod. Takže hračky, které jí tu její nekonečnou energií pomohou vybít, jsou u nás doma vítány všemi deseti. Proto jsme od té samé značky B-toys objednali i skákacího nafukovacího hrocha.

3) stavebnice
Na druhé straně zase nemůže ta naše treperenda celý den jenom někde lítat, proto se snažím, aby ty její aktivity byly trochu v rovnováze a učila se trpělivosti a rozvíjela fantazii u různých stavebnic. Doma máme zatím jen textilní kostky a pak tu klasickou kelímkovou stavebnici z Ikea. Ovšem tato stavebnice je zajímavá tím, že je ze speciálně upravené lehčené pěny a dá se s ní dokonce hrát i ve vodě. A co se mi na ni opravdu moc líbí je, že je celá vyrobena u nás v České republice. A prostě koně a farma to je moje, takže tady se dítě "musí" podřídit vkusu matky:)

4) plyšoví mazlíci
Ano, i náš ďáblík má svou jemnou stránku (kterou ovšem ukazuje jen velmi zřídka:.)) a ráda ve své Tatře vozí plyšáky nebo s nimi lehá do teepee od dědy. Plyšáku má sice Anet už teď dost, ale prostě ty od MAMAS & PAPAS patří mezi naše topky svou hebkostí, designem a zpracováním. V postýlce má Anet svého medvídka a ke kočárku měla tohoto králička super hrdinu, kterého ovšem ztratila a bohužel, jak byl její oblíbený, tak jej i několik dní všude hledala. Proto dostane nového superhrdinu, ale tentokrát ve velkém provedení (nechci riskovat další ztrátu, takže má s hračkami do kočárku smůlu...ano, občas i já jsem přísná matka). A v budoucnu bych jí ještě ráda do pokojíčku pořídila jednorožce, který cinká.
5) dřevěná židlička na míru a stoleček
Už nám začíná období kreslení a tak Anet dostane svůj vlastní kreslící stoleček s židličkou. Stůl jsme kvůli rozměrům a předpokladu, že jej brzy zničí, koupili v Ikea. Ovšem u židličky jsem si říkala, že by jí mohla nějakou dobu vydržet a tak jsem jí nechala vyrobit u šikovné maminky Báry, která  vše sama tvoří pod značkou Kostka.dřevěná.


6) noční lampička
Ideální světlo do Anetčiného pokoje stále ladíme. Jednu lampičku už v něm má, ale pořád to není ono, jelikož ten svítící mráček stále zahrabává v teepee:). Doufám proto, že tento svítící plyšový tučňák (ano, zase tučňák...ale když je miluješ není, co řešit, že Anet:))) bude to pravé. Když mi tento tučňák přišel, stihla jsem ho ještě osahat než jsem jej uklidila do tajné skrýše pro hračky, a prostě mi přijde boží, že to není takové to plastové světlo, ale měkoučký plyšák. A poněvadž je plyšový, tak opět u nás vyhrála značka MAMAS & PAPAS 


7) knihy 
Vzhledem k tomu, že jsem se o dětských knihách nedávno rozepisovala v tomto článku, tak bych jen dodala, že Anet dostane další  4 díly Minipedie od Svojtky a taky Rok ve školce (Už máme doma Rok v lese). A i v tomto ohledu jsem porušila své původní plány, neboť k Vánocům jsem jí koupila asi 9 knížek, ale většinu z nich už jsme si prostě začali doma prohlížet jen tak...zvláště u knih je pro mě obzvláště nemožné s jejich předáním čekat až do Vánoc...


8) 3D puzzle
Některé hračky mohou být dřevěné, vkusné a levné zároveň. Toto 3D puzzle stálo jen 149 Kč a je z Lidlu.
9) promítačka
Už jsem vám tuto promítačku pohádek ukazovala v instastories v nákupech, které jsem udělala na Mini festivalu v Praze. Kapesní baterka s promítacími kotouči, kterými si na zeď promítnete něžný příběh zvířátek tady prostě nesmí chybět. A až jí Anet dostane pod stromeček, přiznávám, že se na hraní s ní těším tak, že jí budeme muset vyzkoušet ještě o Štědrém večeru.
10) mluvící lyšák
Anet si pořád něco žvatlá, tak jsem zvědavá, jak si s jejím opakováním "slov" poradí tento roztomilý mluvící lyšák. Stačí mu zmáčknout břicho a bude legračním hlasem opakovat, co mu řeknete. Uvidíme, uvidíme, jaké jazykové skvosty z toho vzniknou :) Mám takový dojem, že to budou jedny z prvních zábavných povánočních stories s dárky, co vám natočím:)

11) "anglické tradiční" hračky
A můj seznam dárků, které Anet objeví doma pod stromečkem završíme symbolicky prvníma hračkama, které jsem Anet k Vánocům koupila. Při moji zářijové návštěvě Prahy jsem zamířila, původně na čumendu, do hračkářství Hamleys a nakonec z toho byl lov hraček:) Tyto klasické dřevěné hračky v tradičním designu mě oslovily tak, že jsem je tam prostě nemohla nechat. A to ani v září:))) Mimochodem by mě zajímalo, jestli jsem jediná, komu přijde vláček pro holku zcela normální? Jo a to vkládací puzzle by mělo vydávat zvuky zvířat, tak uvidíme, jestli po tomhle Anet konečně pochopí, že ne všechny zvířátka dělají áááá:)