Zařizujeme dětský pokojíček - část první

Možná jste na mém Instagramu zaznamenali, že jsme se přestěhovali. Se zařizováním nového bytu pro nás přišlo i jedno poprvé. Poprvé jsme měli připravit samostatný dětský pokoj. Doposud byla Anet s námi v ložnici a její hračky obývaly obývák. Ovšem teď se mělo všechno změnit. Alespoň tedy s těmi hračkami...No, nebudu vám lhát. Se spaním ani hračkami se toho moc nezměnilo:) Pořád jsou jsou po celém obýváku (zkušené matky jistě znají:)) Ale aspoň je večer mám kam uklidit:) Tak se pojďte se mnou podívat, kam že dáváme hračky na dobrou noc...
Pokoj pro Anetku budujeme postupně. Takže vám jej také budu postupně ukazovat. A zároveň bych to ráda spojila s nějakými tipy třeba na věci, které mi to doma usnadňují nebo je třeba na naši treperendu nebo pro ni používáme. A protože jsme o víkendu konečně vytapetovali, ukáži vám v dnešním článku koutky, které jsou již podle mě hotové a právě tapety jim dodaly ten správný šmrnc.


A když už jsme u těch tapet, tak musím říct, že i tapety jsem stejně jako vše ostatní vybírala poměrně dlouho. Měla jsem na Pinterestu uložených několik desítek inspirační fotografií dětských pokojíčku. Některé byly v nordic stylu, jiné princeznovské a ty další zase vyloženě dětské království barev a tvarů. Líbilo se mi jich hodně, ale nedá se říct, že bych si vybrala jeden určitý a podle něj Anetčin pokoj zařídila. Vlastně jsem se ani nedokázala rozhodnout v jakém přesně stylu pokoj bude. Na fotkách se mi sice moc líbily černobílé nordic pokoje, ale měla jsem pocit, že ve skutečnosti by mi v nich scházelo "teplo a útulno" ...obzvláště v dětském pokoji. Na druhou stranu jsem zase nechtěla přeplácaný dětské pokoj plný pestrobarevných motivů...Snažila jsem a pořád snažím vytvořit něco mezi tím....ostatně posoudit, jak se mi to daří můžete sami...Zpět proto k oněm tapetám. Nakonec jsem zvolila motiv oveček a beránků od české designové značky LAVMI. Původní záměr byl, že jimi vytapetuji celou stěnu a tapety jsem objednala ještě předtím, než jsme se nastěhovali.  A pak ty tapety ležely čtyři měsíce v komoře. Než jsme je do minulého víkendu použily. Ovšem jinak než jsem původně zamýšlela. Místo celé stěny jsem si vymyslela variantu, kdy se použije tapeta jen na část zdi, aby esteticky doplnila účel místa a zvýraznila vybavení. Proto jsme tapetu použili na část stěny k přebalovacímu pultu a pak na část protější stěny do rohu, před kterým máme postavené teepee. Možná vám to přijde zvláštní, ale mě se to takto opravdu líbí. Přijde mi, že tapeta hezky doplňuje nábytek a zároveň tím, jak je naproti sobě, tak spolu v prostoru hezky komunikuje. Anetčin pokoj není moc velký a já se obávala, že když vytapetujeme celou jednu stěnu touto výraznou tapetou bude to už moc dominantní. Takto to působí jemně a nerušivě. I když nutno dodat, že i v tomto případě se pokoj opticky zmenšil. To je ale úděl téměř všech výrazných vzorů...


Ještě v těhotenství jsem zvažovala, jaký přebalovací pult koupíme. Věděla jsem totiž, že nějaký určitě chci. Původně jsem zamýšlela pořízení komody s odnímatelným pultem. Jenže pak jsem se nechala odradit "radami", že na něm budu dítě stejně přebalovat jen prvního půl roku. A tak jsem se rozhodla pořídit obyčejný pult z Ikea. Ten jsem navíc neměla ani umístěný v ložnici (dětský pokoj jsme na bytě po přestěhování z Prahy do Ostravy neměli), ale přebalovací pult jsem si nechala dát do koupelny. Ano, bylo to praktické neboť jsem měla vanu hned při ruce. Ovšem otevřený prostor pultu, kde jsem měla vyskládané pleny, krémy apod. byl pro Anet obrovským lákadlem. Několikrát denně mi všechny věci z pultu rozházela a měla z toho hroznou prču.


Proto když jsem přemýšlela nad zařízením dětského pokoje, věděla jsem, že tam budu chtít mít umístěný přebalovák, ale taky, že bude ve formě uzavřené komody. Sice jsem chvíli koketovala s myšlenkou, že vůbec žádný přebalovací pult už potřebovat nebudu, neboť jsme se měli stěhovat po Anetčině roce.


Jenže přebalovací pult je jediné místo, kde se mi Anet na rozdíl od postele nepřetočí a já jí můžu jakž takž přebalit. Z toho důvodu jsem se rozhodla si onu komodu s přebalovacím pultem přeci jen pořídit. Vybrala jsem si ji na eshopu mimulo.cz. Líbilo se mi, že i dětskou dřevěnou komodu zde lze pořídit za rozumnou cenu. Navíc v rozmanitých designech. Já si vybrala šedobílý dekor s hvězdičkami. Vzor hvězd jsem vybrala záměrně. Měla jsem tou dobou už pořízené šedobílé závěsy s hvězdami, které jsem koupila na www.bellarose.cz U závěsu mám pověšenou ještě dřevěné bílou girlandu s hvězdičkami, která slouží hlavně jako zabavovací prvek Anet, když převlíkám. Visí v takové výšce, že na ni Anet dosáhne a hraje s s ní. Sama se ale popravdě divím, že jí ještě neurvala:)


Jak můžete vidět, tak s přebalovacím pultem se nám rozšířil i úložný prostor (dle mého není zásoba úložného prostoru nikdy dostatečná). V prvním šuplíku mám vyskládané plenky a krém na zadeček. Teď v zimě tam mám i jeden z cold krémů, jelikož jim Anet mažu i několikrát denně a hlavně předtím než jdeme ven a já ji právě na pultu oblékám, takže je pro mě praktické mít vše při ruce. V druhém šuplíku mám látkové pleny a ve třetím velké plenkové osušky.


Anetčino teepee, které pro ni vlastnoručně vyrobil děda jsem vám už představovala na Instagramu. Do jeho designu ani látky jsem nijak nezasahovala a nechala vše na dědovi, který jej Anetce vyrobil k prvním narozeninám. A i když bych si sama asi takovou látku nevybrala, tak se mi barevné kostky s motivem medvídků v kombinaci s čistě bílou látkou líbí a myslím, že je na něm znát, s jak velkou láskou byl vyrobený.


Vedle teepee má pak Anet uloženého houpacího oslíka. Na něm nejen, že se ráda houpe, ale používá ho i jako hrající hračku. Stačí jej totiž zmáčknout na "ruce" a začne hrát dětská písnička. Takže ta naše uličnice se mnou nechá vysadit do pohodlného křesílka, houpat a do toho si drží obě oslíkovy packy a směje se. Jen si tedy na můj vkus tu oslíkovu písničku pouští až nějak moc často:) A když se nechce houpat přijde se občas s oslíkem jen pomazlit. Jak je plyšový, tak si pokládá hlavičku na jeho hlavu a češe jeho "hřívu":)) Na www.kojenecke-obleceni.eu najdete tyto hrající a houpací plyšové hračky v několika provedení. Já se ještě rozhodovala mezi medvídkem, ale nakonec vyhrál osel i proto, že jsem věděla, že se mi bude hodit barevně do pokojíčku. Myslím, že taková houpací hračka je i dobrý tip na vánoční dárek:)


Na poličkách vypadajících jako houpačky jsem umístila Panenku- baletku, která je ručně šitá pro Anetku na zakázku od moc jedné šikovné maminky, které jsem poslala popis a fotky, jak bych chtěla, aby panenka vypadala a ona mi vyrobila tuhle baletku přesně podle mých představ. Anetka jí dostala k 1. narozeninám, takže když pohledáte na mém profilu na Instagramu, určitě k tomu najdete více informací, pokud vás to zajímá:) A dřevěné vkládací puzzle je značky Done by Deer.


A to by bylo pro tentokrát vše. Koukám, že na to, že jsem vám ukázala jen něco, tak jsem se rozepsala až až :)) Příště vám ukážu, jak to má Anet v pokoji se spaním nebo třeba s knihovničkou.